1. (művészet) az ábrázolásban egyszerű geometriai formákat alkalmazó irányzat → a 20. század elején kialakult művészeti irányzat, amely a tárgyakat mértani alakzatokra (kocka, gúla, gömb) leegyszerűsítve, mozgásukat egyszerre több síkra vetítve ábrázolja

A kubizmus egy modern művészeti irányzat, amely a 20. század elején alakult ki, főként a képzőművészet, illetve a festészet területén. Célja a valóság egyszerű geometriai formákra való lebontása (pl. kocka) és az objektumok több nézőpontból történő bemutatása. A kubizmus az avantgárd művészeti mozgalmak közé tartozik, és a 20. század elején alakult ki, amikor a művészek új módszereket keresve radikálisan megváltoztatták a korábbi művészeti hagyományokat. A kubizmus elválaszthatatlanul összefonódik Pablo Picasso és Georges Braque nevével, akiknek alkotásai révén vált világhírűvé ez az irányzat.

Példamondat:

  • A kubizmus előtérbe helyezi a geometriai formák és több nézőpont használatát a képzőművészetben.
  • Pablo Picasso és Georges Braque a kubizmus legjelentősebb alakjai, akiknek munkái forradalmasították a korabeli művészetet.
  • A kubizmus hatása a művészetre és a következő generációk művészeire is nagy volt, számos új irányzat alapját képezve.

Eredet: A "kubizmus" szó a latin "cubus" (kocka) szóból ered, utalva ezzel az egyszerű geometriai formákat alapul vevő ábrázolásra.

Forrás: jelentese.hu gyűjtés

Ha hasznosnak találod a jelentese.hu ingyenes szolgáltatásait, akkor oszd meg másokkal is, számunkra ez nagy segítség! Köszönjük!

  

Link erre az oldalra: kubizmus jelentése magyarul

Vidanet banner