fizikoterápia

  1. (orvosi) fizikai erőket, ill. fizikai eszközöket alkalmazó gyógykezelés (pl.: elektroterápia, masszázsgép, ultrahang)

A fizikoterápia a fizioterápia részeként valamilyen konkrét, mesterségesen előállított fizikai energiát használ fel a gyógykezelés során. Ilyen lehet például az elektromos árammal végzett elektroterápia, a meleg és hideg hőterápia alkalmazásaval megvaósított termoterápia, vagy a víz fizikai hatásait, felhajtó erejét kihasználó hidroterápia.

Példamondat:

  • Az időskorúaknak mozgékonyságuk megőrzése érdekében rendszeres fizikoterápiát ajánlanak az orvosok.
  • A fizioterápia tág fogalom, beletartozik a fizikoterápia is, mely a természetes és mesterségesen előállított energiák (nap, víz, hőmérséklet, elektromosság, mágnesesség, ultrahang, emberi mozgás) hatására épülő kezeléseket foglalja magában.
  • Ilonát meg kellett műteni, mivel a törött válla nem akart összeforrni, se a gyógytorna, se a  fizikoterápia nem  hozta meg a kívánt hatást.

Eredet: A "fizikoterápia" szó a görög "phüszikosz" (→ természeti, fizikai) és "therapeia" (→ gyógykezelés) szavakból ered, ami "fizikai gyógykezelést" jelent.

Forrás: jelentese.hu gyűjtés + Egészségvonal: Fizioterápia

Ha hasznosnak találod a jelentese.hu ingyenes szolgáltatásait, akkor oszd meg másokkal is, számunkra ez nagy segítség! Köszönjük!

  
Vidanet banner