metódus

  1. módszer, módszertan
  2. eljárás, eljárásmód, eljárásrend
  3. (informatika) egy osztályhoz tartozó függvény → egy olyan függvény, mely az adott osztályhoz kapcsolódóan egy adott feladatot vagy műveletet hajt végre

A metódus egy rendszerezett eljárás vagy módszer, amely segít a felmerülő problémák megoldásában vagy egy adott célnak megfelelően cselekedni. Eredetileg a filozófiában és a tudományos kutatásban alkalmazták, de az informatikában is elterjedt, különösen az objektumorientált programozásban.

A metódus jelentése magyarul, példamondattal:

  • Tamás legalább két metódust ismer arra, hogyan vigasztalja meg barátnőjét, ha éppen szomorú.
  • Ebben a receptben 5 metódust találhatsz arra, hogyan készíts mézeskalács emberkét.
  • Zsuzsa kozmetikusa olyan metódust ismertetett, amitől az arcbőr puhább és simább lesz.
  • Az ősi görögöknek saját metódusaik voltak az égitestek mozgásának megfigyelésére.
  • Az objektumorientált programozásban minden objektumnak saját metódusai vannak, amelyek definiálják, hogyan viselkednek.
  • A tanulási metódusok változnak az egyén preferenciái szerint; néhányan vizuális módszereket részesítenek előnyben, míg mások az auditív tanulást választják.

Eredet: A "metódus" szó a latin "methodus" szóból származik, ami a görög "μέθοδος" (méthodos) szóból ered, ami 'utánzás' vagy 'követés' jelentéssel bír. A görög szó az "μετά" (meta- 'után') és "ὁδός" (hodos 'út') szavak kombinációjából ered.

Forrás: jelentese.hu gyűjtés

Ha hasznosnak találod a jelentese.hu ingyenes szolgáltatásait, akkor oszd meg másokkal is, számunkra ez nagy segítség! Köszönjük!

  
Vidanet banner