propaganda

  1. népszerűsítés, hírverés  nézetek, eszmék, tanok különböző eszközök segítségével történő módszeres terjesztése az emberek meggyőzésével, befolyásolásával

A propaganda olyan kommunikációs eszköz, amelyet politikai, gazdasági vagy kulturális célokra használnak annak érdekében, hogy meggyőzzék, befolyásolják vagy manipulálják az emberek véleményét és viselkedését. A propaganda gyakran elfogult, torzított vagy félrevezető információkat használ, és célja az, hogy elősegítse egy bizonyos nézőpontot, ideológiát vagy politikai programot.

A propaganda jelentése példamondattal:

  • A politikai propaganda a választások előtt erősödik fel igazán.
  • Egy londoni reklámszakértő szerint nyálas fotók és hazug propaganda jellemzi a 2022-ben hatalmon lévő a magyar kormány kampányait.
  • Az Orbán-kormány számára mindig kell egy újabb ellenség, hogy legyen kitől félni és legyen kit gyűlölni a propaganda által felheccelt embereknek.
  • A reklámok és a marketingkampányok is tekinthetők egyfajta propagandának, amelyek célja a termékek és szolgáltatások iránti kereslet növelése.
  • Videós mélyinterjút készített a Blikk.hu a kormánypárti propagandagépezet két legismertebb arcával, Marsi Anikóval és Gönczi Gáborral, írja a 444.

Eredet: A "propaganda" szó a latin "propagare" igéből származik, jelentése magyarul "szétterjeszteni", ill. "elterjeszteni" . A szó eredetileg a katolikus egyház által alapított "Congregatio de Propaganda Fide" (A hit terjesztésének kongregációja) nevű intézményből származik, amelynek célja a katolicizmus terjesztése és a hit védelme volt a reformáció idején. A modern értelemben vett propaganda fogalma a 20. század elején alakult ki, amikor az információterjesztés módszerei és technikái fejlődtek és elterjedtek.

 

Forrás: jelentese.hu gyűjtés

Ha hasznosnak találod a jelentese.hu ingyenes szolgáltatásait, akkor oszd meg másokkal is, számunkra ez nagy segítség! Köszönjük!

  
Vidanet banner