early access
- korai hozzáférés, korai hozzáférésű játék
A videojátéknál az "early access" olyan játékfejlesztési modellre utal, amelyben a játékfejlesztők korai változatot tesznek elérhetővé a játékosok számára, még mielőtt a játék teljesen elkészülne. Az early access célja, hogy a fejlesztők visszajelzéseket gyűjtsenek a játékosoktól. A játékosoknak lehetőségük van kipróbálni és tesztelni a játékot, miközben a fejlesztők folyamatosan javítják és bővítik a tartalmat. Az early access megközelítés előnye, hogy a játékosok közvetlenül hozzájárulhatnak a játék fejlesztéséhez, és a fejlesztők valós időben fogadhatják a közönség visszajelzéseit.
Fontos tudni, hogy az early access általában nem ingyenes, a játékos fizet a játékérét.
Példamondat:
- A fejlesztők early access verziót adtak ki a játékból, hogy a játékosok visszajelzéseket adjanak és segítsenek a hibák kijavításában.
- Az early access játékok előzetes változatai, amelyek még nem teljesek, de a játékosok már játszhatnak velük és megoszthatják véleményüket a fejlesztőkkel.
- A játékosoknak tudniuk kell, hogy az early access játékok néha lefagynak, és hiányozhatnak belőlük bizonyos funkciók, de ez lehetőséget teremt a közösség részvételére a fejlesztési folyamatban.
Eredet: Az "early access" kifejezés az angol "early" (→ korai) és "access" (→ hozzáférés) szavakból ered, a kifejezés jelentése "korai hozzáférés".